середа, 27 жовтня 2021 р.

День визволення України від фашистських загарбників

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!»

У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!





понеділок, 25 жовтня 2021 р.

Канікули продовжено

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації у місті у закладах загальної середньої освіти Чугуївської ОТГ продовжили осінні канікули з 23 по 31 жовтня поточного року.



вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Як TikTok може стати корисним для навчання

Минулого навчального року країною прокотилась хвиля челенджів, в яких українські підлітки експериментували з великою кількістю ліків. Це призвело до госпіталізації та навіть смерті дітей. Цьогоріч – шириться пудс-челендж з ковтанням капсул з мийними засобами. Торік вже була ініціатива заборони цієї мережі на території України. Але вона, як і раніше, діє без обмежень та стрімко набирає популярності.
Що таке TikTok і чому ним захоплюються сучасні підлітки у всьому світі? Чи можна його використовувати не лише для небезпечних розваг, а в першу чергу з користю для навчання? Розбираймося разом.
У чому сенс TikTok та яка його відмінність від інших соціальних мереж
TikTok – це молодіжна платформа, яка з'явилася у 2016 році, а вже у 2020 році стала найбільш популярним застосунком, який найчастіше завантажують у світі. Переважна більшість її аудиторії – користувачі віком від 10 до 29 років.
На відміну від інших соціальних мереж основний контент ТікТок – короткі тематичні відеоролики-тіктоки. Для того, щоб створити якісний контент, не потрібні спеціальні навички – монтувати, обрізати, пришвидшувати, уповільняти, додавати ефекти та музику можна безпосередньо у самому додатку.

У ТікТок популярні танцювальні флешмоби, а також челенджі, в яких користувачі публікують відео зі схожою тематикою. Наприклад, діляться лайфхаками, демонструють власні вміння, розповідають про книги, які читають та інше. Тож формат коротких відео цілком підходить не лише для розважального, а й для освітнього контенту.

Як підлаштувати мережу на показ корисного контенту.

На відміну від інших соцмереж, стрічка кожного користувача формується автоматично. За допомогою спеціальних алгоритмів ТікТок відстежує, які відео подобаються кожному окремому користувачу, і відповідно до цього налаштовує показ рекомендацій.

Однак для налаштування персоналізації потрібен час. Кожному новому користувачу в рекомендованих показуються лише вірусні розважальні відео від популярних авторів.

Як налаштувати мережу для автоматичного показу лише корисного цікавого контенту? 

1.При встановленні застосунку оберіть категорії, які є для вас цікавими. Наприклад, «Пізнавальне»,«Активний відпочинок» та інше. Це прискорить налаштування платформи під ваші інтереси.
2.У рядку пошуку вкладки «Цікаве» знаходьте потрібний контент за ключовими словами (наприклад, «Мандрівки Україною», «Географія», «Хімічні досліди» та інше. Далі за пошуком тут можна знайти:
- найбільш популярні відео мережі за відповідним запитом (оберіть вкладку «Краще»);
- акаунти авторів, які спеціалізуються на тіктоках відповідної тематики (оберіть вкладку «Люди»);
- найбільш свіжі відео за цією тематикою (оберіть вкладку «Відео»);
- музичні треки, які найчастіше використовуються для озвучки тематичних тіктоків (оберіть вкладку «Музика»);
- відео, які публікують за схожими хештегами (оберіть вкладку «Хештеги»).
3.Проявляйте активність. Від того, які ви демонструєте уподобання, алгоритм формує персоналізовані рекомендації щодо контенту. Тож, якщо прагнете дивитись, наприклад, відео про математику, ставте лайки під схожими тіктоками, коментуйте їх, підписуйтесь на тематичних блогерів.

Чим більше алгоритм дізнається про вас, тим швидше ви почнете бачите у рекомендаціях, окрім вірусного відео, дійсно пізнавальний та корисний контент саме для вас!

Цікаві українськомовні канали TikTok, що популяризують науку та допомагають у навчанні

Мережа ТікТок може стати відмінним інструментом для навчання. ТОВ "Всеосвіта" пропонує добірку цікавих українськомовних каналів, створених вчителями, тіктоки яких допоможуть зацікавити школярів відповідними дисциплінами. 

субота, 16 жовтня 2021 р.

 

«Канікули! Канікули!» -
співає все навколо.
Канікули, канікули,
канікули у школі!




четвер, 14 жовтня 2021 р.

14 жовтня християни відзначають церковне свято Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято дуже шанують і люблять в народі. Традиційно це свято широко відзначалося запорізькими козаками, тому Покрова має особливий сенс для українців.


Прийміть найщиріші вітання з нагоди
Дня українського козацтва! Пам'ятайте, що ідея козацтва жива донині. У кожному з нас тече кров наших предків – вільних і незалежних козаків. Саме дух козацтва покоління за поколінням виховує у наших земляків патріотизм, національну свідомість, почуття гордості. Сили, козацької міці, здоров'я та непереможності тобі, козаче!

середа, 13 жовтня 2021 р.

"Де козак, там і слава!"

"Де козак, там і слава!" - під таким гаслом 13 жовтня у 2-Б класі Чугуївського ліцею №6 пройшов традиційний урок-свято, присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва. Маленькі школярі читали вірші, співали пісні, взяли участь у вікторині із застосування техники "Lego. Шість цеглинок", пояснували прислів'я тощо. Хлопці 2-Б класу отримали Дипломи майбутніх козаків та пригостили всіх однокласників солодощами та смаколиками.
Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію свєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.
Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!
З Днем українського козацтва! З Днем захисника України!
   

вівторок, 12 жовтня 2021 р.

Всеукраїнська акція до Дня захисника

Починаючи з 2014 року 14 жовтня в Україні відзначається День захисника/ці України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій.

У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України. А також бійців, які у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щодня зі зброєю в руках боронять нашу країну та ризикують своїм здоров’ям та життям, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України.

Цьогоріч учні 2-Б класу також приєдналися до обласної благодiйної акцiї Харкiвськоi обласноi ради старшокласникiв "Подаруй тепло захисникам Украiни". Молодші школяри принесли для наших захисників солодощі, печиво, цукерки, малюнки з привітаннями. 
Хоч іще маленькі, але розуміють важливість справи, яку роблять наші військові, дякуємо воїнам, які, виконуючи не тільки свої професійні обов’язки, але й за покликом серця, захищають  Україну.


субота, 9 жовтня 2021 р.

Всесвітній день пошти

Всесвітній день пошти або Міжнародний день поштової служби - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. В усьому світі цей день відзначається 9 жовтня. Цей захід проводиться протягом тижня, що називається «Міжнародний тиждень листа». За даними ВПС, «міжнародна пошта розмовляє 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою у світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам ». Не дивлячись на те, що на сьогодні пошта в більшості випадків асоціюється з «електронкою», не перевелися ще в Україні професійні пєчкіни. І навіть навпаки — з'являються приватні поштові та кур'єрські служби, ми, нарешті, можемо легко і просто отримувати посилки з інших (навіть дуже далеких) країн, а паперові листи так і зовсім стали уособленням романтики.

Шановні працівники поштових відділень міста Чугуєва!

Вітаю Вас із професійним святом! 
Прийміть щиру вдячність, за ваш професіоналізм, сумлінність і наполегливість у роботі для більш якісного, швидкого і зручного обслуговування жителів.
Бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя, достатку та наснаги у нелегкій, але дуже потрібній для людей справі!

понеділок, 4 жовтня 2021 р.

ІІ Міжнародний урок доброти

Сьогодні, 4 жовтня– у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення. День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту тварин.

Незважаючи на виклики пандемії та карантинні обмеження, 
проект «Біоетика» БО «БФ «Щаслива лапа» за підтримки МОН України традиційно запрошує навчальні заклади України та всього світу долучитися 4-6 жовтня до ІІ Міжнародного уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин (https://happypaw.ua/ua/bioethics/news/one/64).

З метою ознайомити учнів з історією одомашнення тварин, розширити знання про котів і собак та їх значення для людини, ознайомити з породами собак і котів, з’ясувати, що таке притулок для безпритульних тварин, як з ними поводитися, значення терміна «волонтери тварин» та виховувати інтерес до природи та бажання піклуватися про домашніх тварин,
4 жовтня і пройшов у 2-Б класі нашого закладу ІІ Міжнародний урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин, який був присвячений саме безпритульним котам та собакам.