неділю, 26 січня 2020 р.

Смартфони в школі: за чи проти?

Картинки по запросу боротьба зі смартфонами

  Боротьба з телефонами. 

Поговоримо про їх плюси та мінуси   

Замість того, щоби активно гратись на перервах чи після уроків, учні «сидять» у смартфонах в іграх, в ютубі, в соцмережах.

     Найчастіше компанія хлопців збирається навколо однієї дитини та дивиться, як вона грає в телефон чи дивиться кумедне відео, але назвати це повноцінною комунікацією не можна.
Добре, якщо педагог пропонує дітям інший, цікавіший варіант дозвілля на перерві. Але будемо дивитися правді в очі: це працює тільки для молодших школярів.
     Інша проблема смартфонів – соціальна нерівність, оприсутнена в десятикратній різниці ціни телефонів в руках учнів. Володарі смартфонів останньої моделі та значного цінника автоматично виглядають крутіше за тих, у кого телефон простіший.

Картинки по запросу боротьба зі смартфонами

З цього приводу між школярами йде боротьба за «кращий телефон». Діти-переможці цієї боротьби отримують авторитет не шляхом знань або моральних якостей – а завдяки тому, що витягли з батьків дорогий подарунок. Реальної заслуги самої дитини тут немає.
     Однак заборона на використання смартфонів у школі може спричинити те, що між життям підлітка поза школою і закладом освіти постане стіна.
     До того ж далеко не всі школи мають досить електронної техніки, а завдяки смартфонам, які зараз є у всіх, можна використовувати численні освітні інтернет-можливості.
     Світовий досвід флешмобу BYOD (Bring your own device – принеси свій гаджет) говорить про те, що телефони треба не відбирати, а завантажувати роботою під час уроку. Якщо вчитель не може обмежити цифрову революцію, тоді треба її очолити.
     Тут можна заперечити: «Кожний учень списуватиме з інтернету всі відповіді!». Проте в цій ситуації наполегливо проговорена довіра між учителем та учнем зіграє дуже важливу роль.

Похожее изображение
«За» – переваги смартфонів у школі
Надзвичайна ситуація, безпека
Мобільний телефон дає перевагу: якщо є надзвичайна ситуація, завжди можна зв'язатися з дитиною чи школяр сам може подзвонити батькам. З'явилася необхідність викликати швидку або міліцію, мобільний телефон дозволить це зробити швидко.
Термінові повідомлення з дому
Якщо батькам необхідно повідомити дитині школяреві якусь інформацію, яка не може чекати до вечора, не потрібно приїжджати в школу і там розшукувати свого школяра. Достатньо відправити повідомлення. Економиться час.
Камера для запису завдань
Мобільний телефон оснащено декількома додатками: калькулятор, камера тощо. Ці додатки можуть дуже стати в пригоді школяреві. Наприклад, він може просто сфотографувати потрібну інформацію з дошки.

Похожее изображение
«Проти» – недоліки смартфонів у школі
Відволікання
Школяр може відволікатися, набираючи текст під час уроку. Коли телефон дзвонить у класі, вчитель лається й забуває, про що говорив. Зривається процес навчання.
Використання для булінгу
Деякі школярі роблять фото або відео вчителів чи однокласників, щоб потім викласти в інтернеті для насмішок. Також неповнолітні злодії у школі можуть використовувати телефон для угод з продажу або купівлі наркотиків, крадіжок тощо.
Ворожість
Іноді тільки багаті діти мають ексклюзивні мобільні телефони. Це може привести до великої кількості соціальних проблем, таких як ієрархії, ревнощі, злодійство.
Як бачите, плюсів і мінусів багато. 

А ви як гадаєте: приносити мобільний в школу – це добре чи зле?

Немає коментарів:

Дописати коментар