неділю, 3 вересня 2017 р.

Лілія Гриневич: Наша стрижнева ідея – безпека дітей у школі, і не лише фізична, а й емоційна


Про безпеку в школі, новації цього навчального року та пілотування нового стандарту початкової школи розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у ефірі програми «Сніданок» на телеканалі 1+1.
«Для нас є стрижнева ідея – безпека дітей у школі, і не лише фізична, а й емоційна, психологічна. І ми намагаємося весь час говорити з вчителями та батьками, щоб ми все ж перейшли до педагогіки партнерства. Ми бачимо зараз ситуацію, що дуже часто діти мають страх перед школою. І особливо це притаманно на початку навчального року, і вчителі також мають цю тривожність. Тому педагогам важливо
створити у школі безпечну атмосферу пізнання», – зазначила Лілія Гриневич.
   Вона підкреслила, що створення такої атмосфери – непроста справа, адже для цього треба мати відповідні навички роботи з дітьми, знати потрібні методики. Зараз вчителі починають дедалі більше вчитися, і МОН дає їм для цього можливості.
Зокрема, в межах оновлення програм початкової та базової школи для вчителів розроблялися відео-уроки, якими педагоги можуть користуватися для успішнішої реалізації нововведень. Окрім цього, 200 вчителів шкіл, що цього року пілотують стандарт початкової школи, пройшли тренінги з діяльнісних методик.
«Минулого року ми оновили програми в початковій школі, а цього – ще й у 5-9 класах. Там ми пропонуємо компетентнісний підхід, тобто діти повинні отримати навички для життя. Наприклад, це
громадянська компетентність. Тобто ви повинні знати свої права, як комунікувати в соціумі, з іншими людьми. Далі – екологічна компетентність про те, як піклуватися про навколишній світ, а також підприємливість і фінансова грамотність, а ще здоров’я. Бо це є важливі речі, які потрібні людині для життя. Ми виклали на платформі ЕдЕра, а також на сайті ІМЗО рекомендації для вчителів з цього приводу, а також матеріали, якими вони можуть скористатися», – розповіла Міністр.
   За новим стандартом початкової школи, що зараз пілотуватимуть 100 шкіл, з наступного року навчатимуться всі діти України. Він розроблений на основі концепції Нова українська школа та є частиною масштабної реформи середньої освіти.
«Цей стандарт несе за собою дуже багато змін, адже це є активно-пізнавальне дослідницьке навчання. Це діти, які не сидять за партою 4 уроки, а рухаються, працюють у групах. Це називається проблемно-пошукове навчання. Це інший стандарт, інші програми, інші методи навчання. Цього літа усі вчителі з цього пілоту пройшли спеціальне підвищення кваліфікації», – повідомила Лілія Гриневич.


Немає коментарів:

Дописати коментар