На сторінках блогу розміщені новини системи освіти, інформація про конкурси, конференції і проекти для учнів, новини класного керівництва, рекомендації щодо вивчення навчальних тем, корисні поради батькам, оголошення, а також дидактичні та методичні матеріали. Обов'язковим буде публікація фотографій, слайд-шоу, присвячених нашим шкільним заходам, святам, екскурсійним поїздкам і т. д. Одним словом – все необхідне для батьків, зацікавлених навчанням своїх дітей.
Сторінки
- Головна сторінка
- Про автора
- Нова Українська Школа
- Інклюзія: крок за кроком
- Навчально-виховний процес
- Для вас, батьки!
- Безпека життєдіяльності
- Канікули - чудова пора!
- Відпочинок для малят...
- Фотогалерея
- Досягнення
- Оголошення
- "Учитель року-2019"
- "Учитель року - 2017"
- Дистанційне навчання
- Курси підвищення кваліфікації вчителів
пʼятниця, 29 вересня 2017 р.
четвер, 28 вересня 2017 р.
З Днем вчителя!
У першу неділю жовтня в країнах колишнього Радянського Союзу відзначають День вчителя. Всенародне свято вчителів почали відзначати в СРСР з 1965 року. У союзні часи це свято відзначали активно та шумно, оскільки педагогів зводили в культ, називаючи їх працю найважливішою для особистісного розвитку людини.
Офіційно День вчителя був закріплений в 1980 році постановою Президії Верховної Ради Радянського Союзу «Про святкові і пам'ятні дати». Завдяки цьому свято педагогів відзначають досі в таких країнах, як Латвія, Азербайджан, Білорусія, Україна, Казахстан і Киргизстан. Зараз День вчителя можна назвати одним з найулюбленіших професійних свят в цих країнах. В першу неділю жовтня і напередодні цього дня нинішні і колишні учні шкіл, технікумів, училищ, вузів вітають своїх улюблених педагогів, традиційно вручаючи їм квіти. І хоча праця вчителя давно перестала бути настільки шанованою, як раніше, це зовсім не зменшило ту роль, яку відіграють вчителі у житті кожної людини, відкриваючи в нас професійні схильності і розвиваючи наші таланти.
Всесвітній день вчителя теж є. Його відзначають з 1994 року завдяки рішенням ЮНЕСКО. Це свято припадає на 5 жовтня.
середа, 27 вересня 2017 р.
Президент підписав закон «Про освіту»
Президент України підписав закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», ухвалений 5 вересня 2017 р. Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.
В Адміністрації президента наголошують, що ухвалення закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.
«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - зазначає Петро Порошенко.
Президент також особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.
В той же час глава держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.
«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», - наголосив Порошенко.
Разом з тим, президент звернувся до Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.
понеділок, 25 вересня 2017 р.
неділя, 24 вересня 2017 р.
Шкільний ярмарок
середа, 20 вересня 2017 р.
Міжнародний день миру - 21 вересня
Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.
День миру був заснований 30 листопада 1981 року і протягом 20 років відзначався в день відкриття сесії ООН кожен третій вівторок вересня.
У 2001 році була прийнята резолюція про проведення Міжнародного дня миру щорічно 21 вересня. ООН проголосила свято днем відмови від насильства і припинення військових дій в усьому світі.
День миру 2017 актуальний як ніколи, адже сучасне суспільство страждає від міжнаціональних конфліктів, війн, терактів, екологічних лих. Організація об'єднаних націй закликає в цей день подумати про ці проблеми і шляхи їх вирішення. В якості емблеми на 21 вересня, Міжнародний день миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Свято Міжнародний день миру - заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи по зміцненню стабільності, дотримання прав і свобод людини.
"Міжнародний день миру - дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей в галузі сталого розвитку", - так сказано в щорічному святковому посланні ООН.
Джерело: https://styler.rbc.ua/ukr/tsirk/che-sereznyy-putin-otvesil-shutku-rabochemu-1474437044.html
понеділок, 18 вересня 2017 р.
Ресурсний інклюзивний клас у НВК № 6 ефективно діє!
На День міста Чугуєва на базі Чугуївського НВК №6 завдяки участі закладу в конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» Харківської обласної ради та у проекті Європейського Союзу «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг» був відкритий ресурсний інклюзивний клас.
Запровадження в навчальному закладі такої новації було на часі з огляду у світлі змін на загальнодержавному рівні, які стосуються дітей з особливими освітніми потребами, і від початку нового 2017/2018 навчального року ресурсний клас гостинно відкрив двері для особливих учнів НВК № 6.
У ресурсному інклюзивному класі корекційні педагоги проводять з учнями, що знаходяться на інклюзивному навчанні, роботу з розвитку загальної та дрібної моторики, розвитку тактильних і колірних відчуттів, навчання саморегуляції емоцій і поведінки, зняття психоемоційного, м’язового і фізичного напруження, активно використовуючи при цьому спеціалізоване навчальне обладнання.
Окрім корекції та розвитку, заняття у ресурсному класі дарують дітям з особливими освітніми потребами позитивні емоції та гарний настрій!
Джерело: http://www.chuguev-osvita.org.ua/2017/09/18/ресурсний-інклюзивний-клас-у-нвк-№-6-еф/
неділя, 17 вересня 2017 р.
Пригоди в Країні дорожніх знаків
Вивчення з учнями Правил дорожнього руху є основним напрямком в роботі класного керівника. З цією метою 15 вересня 2017 р. учні 6-Б класу разом з класоводом завітали до другокласників з інтерактивним заняттям «Пригоди в Країні дорожніх знаків» з правил дорожнього руху.
Метою заходу було: виявити рівень готовності учнів 2-Б класу вирішувати дорожньо-транспортні ситуації, закріплювати правила дорожнього руху, вчити застосовувати знання, отримані раніше в практичній діяльності, удосконалювати вміння розрізняти дорожні знаки, уважно слухати дорослого та свого товариша, відповідати на запитання.
Шестикласники вчили діяти відповідно правил дорожнього руху, діяти за сигналом, закріпляли уявлення про призначення світлофора, його сигнали. Завдання були підібрані з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів початкових класів.
вівторок, 12 вересня 2017 р.
Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо позитивних змін в освіті після ухвалення закону
Чи сприятиме позитивним змінам в освіті новий закон «Про освіту»?
Верховна Рада ухвалила у другому читанні новий Закон України «Про освіту». За відповідне рішення 5 вересня проголосувало 255 народних депутатів. Реформа шкільної освіти безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярів та їхні батьки. Дискусія про закон тривала понад три роки. В уряді та Міністерстві освіти неоднаразово заявляли, що шкільна реформа є одним із головних пріоритетів держави.
Опитування на Освіта.ua
неділя, 10 вересня 2017 р.
Рейтинг шкіл Харківської області 2017 року
Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Харківської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2017 року.
У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2017 році.
Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.
Ліворука дитина: особливості розвитку
Ви знали, що 11 % усіх людей у світі – шульги (ліворукі)? Якщо ваша дитина шульга, їй доведеться зіштовхнутися з деякими труднощами, але підтримка батьків допоможе їй краще адаптуватися до сучасного світу й отримати максимум переваг із власної індивідуальності.
Пропонуємо кілька корисних порад батькам, які виховують дитину-шульгу.
середа, 6 вересня 2017 р.
Просто про складне. Що варто знати батькам про новий закон про освіту
Джерело: http://nus.org.ua/questions/prosto-pro-skladne-shho-varto-znaty-batkam-pro-novyj-zakon-pro-osvitu/
Парламент ухвалив новий закон «Про освіту»
Верховна Рада ухвалила у другому читанні новий Закон України «Про освіту». За відповідне рішення у вівторок 5 вересня проголосувало 255 народних депутатів. Гострі дискусії серед депутатів викликали питання запровадження 12-ти річної освіти, питання мови освіти, обов'язковості атестації вчителів тощо.
Реформа шкільної освіти безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярі та їхні батьки.
Дискусія про закон тривала понад три роки. В уряді та Міністерстві освіти неоднаразово заявляли, що шкільна реформа є одним із головних пріоритетів держави.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, освіта залишається чи не єдиною сферою в Україні, що застрягла у радянському минулому з його методами формування особистості, фабричним принципом «всі мають бути однаковими» та знаннєвим підходом – коли на дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватись та навіщо воно потрібно.
Автори ухваленого закону наголошують, що документ створює можливості для розвитку компетентнісного навчання. Зокрема, у законі закладено ключові компетентності й наскрізні вміння, якими має володіти учень після закінчення школи. Серед них вільне володіння державною мовою, математична, загальнокультурна та екологічна компетентності, підприємливість, інноваційність, економічна компетентність тощо.
У новий закон закладена нова система мотивації та підвищення кваліфікації вчителів. Зокрема, документ передбачає систему добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Планується, що це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватись з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання. Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть 20% надбавки до зарплатні.
Також будуть розширені способи підвищення кваліфікації для педагогів. Закон надає можливість учителям обирати місце та форми підвищення кваліфікації, яку можна буде отримати на тренінгах, у профільних установах та інших навчальних закладах.
Загальна кількість годин для підвищення кваліфікації вчителя впродовж 5 років не може бути меншою 150 годин. Вчитель має сам визначити коли та де проходити підвищення кваліфікації.
Закон повністю ліквідує атестацію шкіл. Також ліквідуються інспекції в районних управліннях освіти. Передбачається, що консультаційні послуги, для тих хто їх потребуватиме, надаватимуть методичні кабінети.
Натомість забезпечення якості освіти буде здійснювати Державна служба якості освіти. При цьому автори нового закону зазначають, що головною метою діяльності служби якості будуть не санкції, а рекомендації.
Законом передбачене створення реальної автономії школи, іншої системи управління та фінансова прозорість. Згідно з документом, директори обиратимуться за конкурсом. Закон передбачає, що директори зможуть самі призначати своїх заступників і педагогічний склад.
Новий закон «Про освіту» також передбачає, що кожен навчальний заклад муситиме оприлюднювати інформацію про надходження усіх коштів, а також їхнє призначення. Це сприятиме тому, що батьки бачитимуть, скільки та на що витрачає кошти держава, а також зможуть контролювати використання своїх благодійних внесків.
Новий закон включає багато інших новацій як в системі загальної середньої освіти, так і на усіх інших рівнях – від дошкільної до освіти дорослих.
Джерело: http://osvita.ua/school/reform/57234/
неділя, 3 вересня 2017 р.
Лілія Гриневич: Наша стрижнева ідея – безпека дітей у школі, і не лише фізична, а й емоційна
Про безпеку в школі, новації цього навчального року та пілотування нового стандарту початкової школи розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у ефірі програми «Сніданок» на телеканалі 1+1.
«Для нас є стрижнева ідея – безпека дітей у школі, і не лише фізична, а й емоційна, психологічна. І ми намагаємося весь час говорити з вчителями та батьками, щоб ми все ж перейшли до педагогіки партнерства. Ми бачимо зараз ситуацію, що дуже часто діти мають страх перед школою. І особливо це притаманно на початку навчального року, і вчителі також мають цю тривожність. Тому педагогам важливо створити у школі безпечну атмосферу пізнання», – зазначила Лілія Гриневич.
Вона підкреслила, що створення такої атмосфери – непроста справа, адже для цього треба мати відповідні навички роботи з дітьми, знати потрібні методики. Зараз вчителі починають дедалі більше вчитися, і МОН дає їм для цього можливості.
Зокрема, в межах оновлення програм початкової та базової школи для вчителів розроблялися відео-уроки, якими педагоги можуть користуватися для успішнішої реалізації нововведень. Окрім цього, 200 вчителів шкіл, що цього року пілотують стандарт початкової школи, пройшли тренінги з діяльнісних методик.
«Минулого року ми оновили програми в початковій школі, а цього – ще й у 5-9 класах. Там ми пропонуємо компетентнісний підхід, тобто діти повинні отримати навички для життя. Наприклад, це громадянська компетентність. Тобто ви повинні знати свої права, як комунікувати в соціумі, з іншими людьми. Далі – екологічна компетентність про те, як піклуватися про навколишній світ, а також підприємливість і фінансова грамотність, а ще здоров’я. Бо це є важливі речі, які потрібні людині для життя. Ми виклали на платформі ЕдЕра, а також на сайті ІМЗО рекомендації для вчителів з цього приводу, а також матеріали, якими вони можуть скористатися», – розповіла Міністр.
За новим стандартом початкової школи, що зараз пілотуватимуть 100 шкіл, з наступного року навчатимуться всі діти України. Він розроблений на основі концепції Нова українська школа та є частиною масштабної реформи середньої освіти.
«Цей стандарт несе за собою дуже багато змін, адже це є активно-пізнавальне дослідницьке навчання. Це діти, які не сидять за партою 4 уроки, а рухаються, працюють у групах. Це називається проблемно-пошукове навчання. Це інший стандарт, інші програми, інші методи навчання. Цього літа усі вчителі з цього пілоту пройшли спеціальне підвищення кваліфікації», – повідомила Лілія Гриневич.
пʼятниця, 1 вересня 2017 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)